Lokalita

Klidná brněnská část Komín nacházející se v polovině cesty mezi historickým centrem a oblíbenou brněnskou přehradou oplývá okolím, které si člověk zamiluje rychleji než by čekal.

Chvíle strávené podél řeky Svratky inspirovaly již v dobách dřívějších velikány jako Jiří Mahen či Vítězslav Nezval. Nyní tomu není jinak a nábřeží na pomezí Komína s městskou částí Jundrov právem patří k nejoblíbenějším brněnským lokalitám.

Pohodovou atmosféru dokresluje líně tekoucí řeka, hojně využívaná pro lodní sporty, kolem které se vine oblíbená cyklotrasa umožňující rychlý přesun na kole či bruslích napříč celým Brnem. Sportovní areál Hroch poskytuje široké zázemí pro všechny generace, ovšem především Vaše děti budou přímo nadšené, že tolik zábavy je jen pár chvil od Vašeho domu. A to ještě neviděly dopravní hřiště u místní základní školy...

Zalesněný vrchol Holedná se stejnojmenou oborou a volně se potulující zvěří můžete spatřit přímo z oken Vašeho bytu. Dominanta v podobě architektonicky povedené rozhledny se stala vyhledávaným cílem procházek po okolí. Stejně jako Medlánecké kopce s neopakovatelnými západy slunce.

Zatoužíte-li po kultuře, nočním životě nebo pohodovém korzování městem, může se jihomoravská metropole pochlubit celou řadou zajímavých míst. Historické centrum se jen tak neokouká a zatímco na centrálním náměstí Svobody se téměř nepřetržitě něco děje, tak jen pár kroků odtud, v okolí nejvýraznějších brněnských dominant, tedy Petrova a Špilberku, můžete najít oázu klidu, daleké výhledy a klid pro rozjímání.

Nedaleká brněnská ZOO společně s Pryglem (brněnskou přehradou) patří mezi klasiky trávení volného času v Brně. Zejména brněnské moře láká po celý rok. Ať už se rádi sluníte, plachtíte, projíždíte na paddleboardu, nahříváte tělo v jednom z nejlepších wellness center v ČR nebo obdivujete barevně zářící ohňostroje světových mistrů, jistě si přijdete na své.

Okolí má skutečně mnoho co nabídnout a byť to na první pohled nemusí být zcela patrné, postupem času budete objevovat místa, která jsou prozatím ve stínu hojněji navštěvovaných atrakcí. Avšak o to více a mile Vás překvapí.

Pár tipů naleznete také v naší fotogalerii.